Skanowanie starych dokumentów? Archivio!

Digitalizacja danych jest nowoczesną metodą zabezpieczania dóbr kultury. Dzięki niej cyfrowe odwzorowanie cennych zbiorów może być udostępnione praktycznie nieograniczonej liczbie użytkowników za pośrednictwem Internetu. Digitalizacja to także zabezpieczenie dziedzictwa narodowego, szczególnie w przypadku obiektów zagrożonych bezpowrotnym zniszczeniem.

Dlatego właśnie tak ważne jest, aby cyfryzację zbiorów zabytkowych powierzyć sprawdzonemu zespołowi, z odpowiednim doświadczeniem i podejściem do procesu. Archivio to specjaliści w swoim fachu. Doskonale wiemy, jak przeprowadzić proces digitalizacji tak wrażliwych dokumentów. W naszej codziennej pracy zajmujemy się skanowaniem dokumentacji muzealnej, rękopisów czy zdjęć:

  • Digitalizacja starodruków i rękopisów wymaga odpowiednich skanerów, które zapewnią pełne bezpieczeństwo procesu. Nie mniej ważny jest jednak zespół, w którego rękach spoczywa ogromna odpowiedzialność. Nasi odpowiednio przeszkoleni pracownicy wiedzą, jak obchodzić się z delikatnymi dokumentami papierowymi. Potrafią ocenić stan zachowania obiektu i postępować zgodnie z wytycznymi bezpiecznej cyfryzacji. Wiemy, jak skanować dokumenty, by nie narazić ich na uszkodzenie.
  • Dokumenty pojedyncze, z pozoru łatwe do zeskanowania, także muszą zostać odpowiednio przygotowane do procesu cyfryzacji. Doskonale wiemy o tym, że jak każdy dokument archiwalny, wymagają szczególnego podejścia i zachowania odpowiednich środków bezpieczeństwa. Nierzadko wymagają opisu meta danych lub optycznego rozpoznawanie znaków w zeskanowanym dokumencie zwanego OCR.
  • Kolejnym procesem, w którym się specjalizujemy jest skanowanie fotografii z którymi należy obchodzić się bardzo ostrożnie ze względu na ich kruchość. Ich cyfryzacja wymaga wiedzy i doświadczenia, ale też czasu. Nasz zespół doskonale radzi sobie z digitalizacją takich materiałów.

Przeprowadzone projekty:

Zaufało nam już wielu klientów m.in. Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego w Działdowie, gdzie w ramach współpracy zeskanowaliśmy i opisaliśmy kilka tysięcy rękopisów i fotografii z okresu II wojny światowej.

Sukcesem zakończył się także projekt „Digitalizacji i udostępnienia zbiorów archiwalnych lub obiektów zabytkowych dotyczących mniejszości narodowych i etnicznych lub języka regionalnego”, w którym digitalizowaliśmy materiały archiwalne, w szczególności księgi parafialne i fotografie związane z historią mniejszości czeskiej w Polsce – łącznie 5 000 pozycji. Efekty naszej pracy można obejrzeć na stronie: http://www.archiwum.czesi.org

Dołącz do grona zadowolonych klientów Archivio. Możesz mieć pewność, że nasza współpraca zakończy się sukcesem. Jesteśmy terminowi, sumienni, a każdy powierzony nam zbiór tratujemy indywidualnie. Sam się o tym przekonaj. Zapraszamy!

 
1593
 

ZADZWOŃ DO NAS 22 814 54 07, 691-890-516

 LUB NAPISZ  bok@archivio.pl

 
OfertaKontakt